Регистрация
Войти
Стать экспертом Правила
История | 4-7 класс

До яких заходів вдалися імператори Діоклетіан і Константин, аби поліпшитистановище Римської імперії?поможіть пжж ​

ОТВЕТЫ

Призупинити розпад імперії спромігся імператор Діоклетіан. У 284 р. легіони проголосили його імператором. Син вільновідпущеника, він пройшов усі щаблі військової служби - від солдата до полководця Римської імперії.

Для більш ефективного керівництва частинами

величезної імперії Діоклетіан узяв собі трьох співправителів. Склалася нова система управління - тетрархія (у перекладі - влада чотирьох). Щоправда, реальна влада належала Діоклетіану. Для резиденції він обрав містоНікомедію на північно-східному узбережжі Малої Азії. Тож Рим перестав бути центром імперії, оскільки тетрархи правили зі своїх міст? Аби впоратися з повстаннями та захистити імперію від ворожих навал, Діоклетіан збільшив чисельність. Усю імперію було поділено на військові округи, очолювали військові командири, а провінції - ДОВІЛЬНІ ЧИНОВНИКИ. Кордони провінцій не збігалися з кордонами округів. Командири та намісники провінцій стежили один за одним та доповідали про все правителям. Селяни сплачували податок за землю та за кожного члена родино а городяни - подушний. Для обчислення було проведено перепис населення. Податки збиралися не лише грошима, а й продуктами й товаром.

Константин продовжив реформи: замінив знецінені срібні гроші золотою монетою, для поліпшення, за сплатою податків він прикріпив колонів до землі, а жителів міст - до сього місця проживання. Ремісникам імператор заборонив змінювати професію.

Було збережено поділ імперії на чотири частини.

СПАСИБО 0
Для написания вопросов необходимо войти в систему
Контакты
Обратная связь
support@sproshu.com
Спрошу
О проекте
Новым пользователям
Новым экспертам