Регистрация
Войти
Стать экспертом Правила
Литература | 10-11 класс

Напишіть твір-роздум на тему: Актуальность романа 1984

ОТВЕТЫ

Роман «1984» з\'явився 71 рік тому, проте його актуальність не зникла. В першу чергу, це пов\'язано з тим, що питання, які ставить перед читачем автор, стосуються не тільки історичних подій, що послужили приводом для написання книги. Оруелл розглядає поняття влади, революції і засобів досягнення суспільного ідеалу. Ці питання завжди будуть актуальні для людства. Крім того, з плином часу технічний прогрес набирає обертів, і багато передбачення фантастів-антиутопистов збуваються в наші дні. Багато експертів вважають, що в сучасному світі людина менш вільний і залежить від більшої кількості факторів, ніж це було в роки створення головних романів-антиутопій ХХ ст. Ми стоїмо на порозі виникнення реального світу антиутопії не тому, що так вирішили уряду, а тому що добровільно стали рабами машин, і існує небезпека, що влада використовуватиме це для маніпулювання суспільством. Тобто загроза виходить не з прагнення побудувати утопію і бажання «Щастя для всіх, даром! І щоб ніхто не пішов скривдженим! » - як писали бр. Стругацькі в «Пікнік на узбіччі». «Більш актуальним можна назвати появу антиутопического суспільства, і не стільки навмисно, як в результаті науково-технічного прогресу і помітного бажання деяких / всіх політичних авторитетів КОНТРОЛЮВАТИ поведінку шляхом збору інформації на кожну людину і спробами знизити злочинність, наприклад, встановлюючи величезну кількість камер внутрішнього спостереження на наших вулицях, »- попереджає М.Дьюхерст. З ним згоден і Ф.Грін, який звертає увагу на важливе явище сучасності, соціальні мережі, які можна розглядати як новий інструмент для маніпулювання людською свідомістю. Але є і ще одна важлива і небезпечний наслідок технічного прогресу: знищення природи. Саме це британські експерти називають найбільш вірогідним чинником, який наближає світ до перетворення в справжню антиутопію: «Так, світ виразно може перетворитися в« пекло на землі », антиутопію, і не тільки в результаті політичних або військових рішень. Ми всі знаємо про глобальне потепління, перенаселення, забруднення природи і т.п. Залежно від того, що ми розуміємо під утопією і неможливістю, антиутопія є набагато більш ймовірною, ніж всесвітнє процвітання в якості майбутнього для наших нащадків в недалекому часу. Нас попереджали, і Оруелл - це один з найбільших письменників, які дали нам серйозний і таке потрібне застереження. »

На початку 2020 року світ охопила пандемія коронавируса. У спробах уберегтися людство добровільно пішов на безпрецедентні самообмеження. Багато згадали передбачення антиутопистов, побачивши в таких діях загрозу настання «чудового нового світу».

З усього цього можна зробити висновок, що антиутопія як жанр є вкрай актуальною, і наше завдання прислухатися до попереджень письменників. Володіючи знанням і уявою, вони здатні передбачати майбутнє і повідомляти нам про небезпеки, закладених в сучасному світі. Ми, читачі, можемо змінити ці похмурі перспективи, якщо не будемо боятися чесно відповідати на питання, які ставить перед нами літературна антиутопія.

СПАСИБО 1
Для написания вопросов необходимо войти в систему
Контакты
Обратная связь
support@sproshu.com
Спрошу
О проекте
Новым пользователям
Новым экспертам